KONST / Litografier / Färglitografi 12632306
nr 1263 2306
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga. Signerad, numrerad 241/40. Motivet: 49x58 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 1 juli 2019
kl 20:36:59
1.000 kr
1.100 kr